Sobota 20.04.2024

MS rozehráno

Mezisezónní pauzu nám opět zpestřuje šampionát toho nej, co MIFA nabízí. Tentokráte turnaj zavítal do České republiky a včera večer odstartovalo prvním kolem základních skupin. V osmi zápasech padlo dohromady pouze 14 branek (tj. průměr 1,75 branky na zápas). Poměr střel na branku a mimo byl 80:57 a rozhodčí v osmi zápasech udělili 18 žlutých a 1 červenou kartu. Pojďme k jednotlivým zápasům...

Skupina A

Španělsko - Turecko 0:3
B: 9. Yurtgüven Bürak, 22. Sentürk Kahveci, 87. Bülent Mahauti

Jednoznačná záležitost v podání Turecka. Převaha přes celý zápas, vyjádřená třemi brankami. Turecko tak odstartovalo šampionát třemi brankami a výborným výkonem. Španělsko se v dalších zápasech musí hodně zlepšit.

Francie - Nizozemsko 0:2
B: 10. Kerklaan Louis, 30. De Graaf Girard

Druhý zápas ve skupině A nebyl tak jednoznačný, jako ten první. I tady však vítězný tým, tentokráte Nizozemsko, zápas opanoval a svého soupeře pustil za celý zápas pouze k jedné střele. Zaslouženě tak po vítězství 0:2 zapisuje první tři body.

Skupina B

Brazílie - Rusko 0:0
B: -

Skupina B v prvním zápase svedla proti sobě týmy Brazílie a Ruska. Zápas sice skončil bezbrankovou remízou, ale pro Rusko byl tento výsledek malou výhrou. Brazílie byla lepší, bohužel nedokázala svoji převahu vyjádřit brankově.

Slovensko - Itálie 0:2
B: 43. Baratta Silvestro, 88. Lulli Ruggiero

Druhý zápas skupiny B byl relativně vyrovnaný, mírnou převahu měla Itálie. Ta také těsně před prvním poločasem šla do vedení. Svůj náskok poté potvrdila těsně před koncem zápasu a připisuje tak první tři body do tabulky.

Skupina C

Portugalsko - Skotsko 0:3
B: 4. Girle Maxwell, 17. Bayne Boyd, 23. Proctor Marco

Skupina C v první zápase svedla proti sobě Portugalsko a Skotsko. Zápas byl prakticky rozhodnutý už po dvaceti třech minutách. To už Skotsko vedlo 3:0 a i ve zbytku zápasu si svůj náskok bez problémů pohlídalo. Portugalsko bude v příštích zápasech muset hodně zabrat.

Švédsko - Německo 0:0
B: -

Druhý zápas v "Céčku" byl podstatně vyrovnanější a nakonec i dělbou bodů skončil. Oba týmy vystřelily na branky soupeřů po pěti střelách avšak obrany v čele s brankáři žádnou změnu skóre nepovolily. A tak oba týmy zapisují po jednom bodu.

Skupina D

Argentina - Polsko 1:0
B: 14. Azcárate Nelson

V "Déčku" se v prvním zápase potvrdilo pravidlo, že fotbal se hraje především na branky. Můžeš mít šancí, kolik chceš, ale pokud branku nedáš, nevyhraješ. Připomíná mi to jednu nadpozemskou hlášku a to "čím víc gólů dáme, tím víc bodů máme" :) - no a Argentina ze dvou střel jednu proměnila, Polsko z osmi ani jednu. Tím pádem Argentina má body tři a Poláci s nulou na kontě budou muset v dalších zápasech seřídit mířidla.

Anglie - Česká republika 0:3
B: 10 Barteník Pepa, 54. a 56. Prokeš Adrian

Druhý zápas ve skupině ovládla reprezentace ČR, která byla po většinu zápasu aktivnější a lepší. Ve druhém poločase navíc celých čtyřicet minut hrála proti oslabenému soupeři. Do vyloučení vedla ČR jednobrankovým rozdílem, ale pár minut po vyloučení přidala další dvě branky a bylo rozhodnuto. Tři body tak putují na konto ČR, Anglie bude muset ve zbývajících zápasech zabrat.