Pátek 19.04.2024

Dvě kola základních skupin odehrána...

Včerejší večer opět patřil reprezentacím, na pořadu bylo 2.kolo základních skupin a o zajímavé výsledky nebyla nouze. Padlo dohromady 26 branek (pěkný průměr 3,25 branky na zápas), střelba opět vyzněla pro střely na branku a to v poměru 74:48. Rozhodčí také udělili 22 žlutých karet a jednou, po druhé žluté kartě přišla i karta červená a vyloučení. Pojďme nyní k zápasům...

Skupina A

Nizozemsko - Španělsko 3:4
B: 22. a 90. Huntelaar Hugues, 85. De Graaf Girard - 32. Jurado Leonardo, 41. Haro Estevan, 59. a 78. Cuellar Stefano

Pěkná přestřelka, zápas který se určitě musel líbit nestrannému divákovi. Španělsko mělo po většinu času převahu a Nizozemsko v podstatě prospalo 30. - 80. minutu a během této doby jim zápas utekl. Španělsko se díky výhře vrátilo do postupové hry.

Turecko - Francie 1:1
B: 69. Sentürk Kahveci - 39. Gachot Dominique

Druhý zápas byl vyrovnaný, Francie vyhrála první poločas, druhý byl v režii Turecka. Nakonec tedy zasloužená remíza. Turecko si díky ní udrželo první příčku, Francie má před posledním kole nejhorší výchozí pozici, ale určitě je ještě o co hrát.

Skupina B

Itálie - Brazílie 0:3
B: 57. Rochemback Santos, 79. a 80. Jesús Amaral

V tomto zápase se spolu utkaly týmy Itálie a Brazílie. A Brazílie udělila svému soupeři fotbalovou lekci. Po celý zápas byla lepší, navíc od 69. minuty hrála proti oslabenému soupeři. Nakonec Brazílie zvítězila díky třem brankám v druhém poločase a v tabulce se posunula na vedoucí pozici právě před svého soupeře.

Rusko - Slovensko 1:2
B: 40. Kalyuzhny Ilja - 78. Kraic Václav, 82. Vrábel Svatopluk

Druhý zápas ve skupině měl podobný průběh. Pouze s tou změnou, že Rusko vyhrálo první poločas, ikdyž celý zápas tahalo za kratší konec. Slovensko se k vyrovnání dostalo až v 78. minutě a o pět minut později výsledek otočilo a zaslouženě zvítězilo. Díky zisku tří bodů jsou Slováci opět ve hře o postup.

Skupina C

Německo - Portugalsko 3:1
B: 20. a 22. Stoffels Berndt, 35. Anschitz Erich - 8. Anunciaçao Joaquim

Ve skupině C první zápas druhého kola proti sobě svedl týmy Německa a Portugalska. Všechny branky v zápase padly již v prvním poločase. Portugalsko brzy vedlo, ale Německo třemi brankami vývoj otočilo. Portugalsko si díky této prohře zavřelo dveře do play-off, naopak Německo před posledním kolem vede skupinu.

Skotsko - Švédsko 0:1
B: 41. Stranga Bjorn

Druhý zápas v "Céčku" obstaraly týmy Skotska a Švédska. Po celý zápas mělo převahu Skotsko, bohužel nedokázalo využít ani jednu ze svých šancí. To Švédsko z minima vytěžilo maximum. Utkání rozhodla jediná branka, kterou Švédsko vsítilo před koncem prvního poločasu a díky ní si připsalo důležité tři body. Skotsko bude muset v posledním zápase vyhrát, pokud bude chtít postoupit.

Skupina D

ČR - Argentina 0:2
B: 5. Solari Jonás, 30. Avellaneda David

Skupina D přinesla v prvním zápase souboj ČR a Argentiny. Zápas byl relativně vyrovnaný, opět zde rozhodla efektivita v zakončení. Dvakrát v prvním poločase se prosadila Argentina a svému soupeři z ČR nedovolila za celý zápas žádný úspěch. Díky tomu si připsala další tři body a může slavit postup již nyní. ČR bude muset zabojovat ještě v posledním zápase.

Polsko - Anglie 4:0
B: 54. Marcinkiewicz Długomił, 59. a 87. Polanski Faustyn, 69. Kapzynski Abundancjusz

Ve druhém zápase stál nelehký úkol před oběma týmy, oklepat se z porážky v prvním zápase a vykročit za postupem nejlépe výhrou. První poločas podle toho vypadal, utkání bylo bojovné, nikdo nechtěl udělat chybu a tak se do kabin šlo za stavu 0:0. Po změně stran však přišlo polské tornádo. Anglie jakoby v poločase vypla a už se nezapla... Polsko během druhé půle nasázelo svému soupeři čtyři branky a jasně si řeklo o tři body, naproti tomu Anglie si tímto výpraskem zavřela dveře do play-off.