Čtvrtek 28.03.2024

Základní skupiny dohrány, play-off na obzoru...

Včera večer se rozhodlo o dalších čtvrtfinalistech, kteří doprovodí již jistě postupující Argentinu do vyřazovacích bojů. V osmi zápasech padlo 21 branek, poměr střel na branku a mimo byl 72:61 a uděleno bylo také 27 žlutých karet, kdy 3x také následovalo vyloučení po druhé žluté. Teď už k jednotlivým zápasům...

Skupina A

Španělsko - Francie 1:2
B: 84. Guzmán Santiago - 38. Picault Alan, 67. Lelu Rene

Převaha Francie po celý zápas. I díky tomu, že od 20.minuty hrálo Španělsko oslabeno. Francie šla poté do dvoubrankového vedení. Jedenáct minut před koncem došlo ke srovnání hráčů na hřišti a Španělsko poté šnížilo. Na víc už ale nezbyl čas. Bohužel pro Francii ani toto vítězství jí k účasti v play-off nedopomohlo. I Španělsko končí již ve skupině.

Nizozemsko - Turecko 2:2
B: 5. Koenders Jerôme, 44. Babel Christopher - 14. Otyakmaz Yaser, 67. Özkaya Darryl

Vyrovnaný zápas, který nakonec zaslouženou remízou i skončil a díky této dělbě bodů oba týmy postupují do play-off.

Skupina B

Brazílie - Slovensko 0:2
B: 35. Karaba Václav, 90. Kraic Václav

Jednoznačná záležitost v podání Slovenska, které potřebovalo vyhrát a svému soupeři nedalo prakticky žádnou šanci. Kdyby zápas skončil vyšším brankovým rozdílem, nemohl by se nikdo divit. Nakonec však po konci zápasu slavily oba týmy postup.

Itálie - Rusko 1:1
B: 79. Baratta Silvestro - 84. Woloshyn Nikolai

Šest minut dělilo Itálii od postupu. A to navíc hrála celý druhý poločas v deseti. I přesto šla jedenáct minut před koncem zápasu do tolik potřebného vedení, ikdyž mělo Rusko převahu. Nakonec však šest minut před koncem zápasu Rusko srovnalo a pohřbilo tak šance Itálie na postup.

Skupina C

Portugalsko - Švédsko 0:1
B: 57. Löfgren Olaf

Asi nejméně pohledný zápas pro diváky. Za celých devadesát minut pouze dvě střely na branku. A jediná, která do sítě padla, rozhodla o tom, že Švédsko postoupí z první pozice navíc bez jediného obdrženého gólu. Naopak Portugalsko končí, bez jediného bodu a pouze s jedním vstřeleným gólem.

Německo - Skotsko 0:1
B: 7. Wilson Brodie

Ve druhém zápase stačila Německu k postupu remíza. A ikdyž bylo v zápase lepší a mělo více šancí, branku nedalo. To naopak Skotsko potřebovalo zvítězit a jednu ze svých tří střel za zápas proměnilo již v sedmé minutě. Navíc se k tomu přidal výborný výkon skotského brankáře a díky tomu tak Skotsko může slavit postup na úkor svého dnešního soupeře z Německa.

Skupina D

Argentina - Anglie 2:1
B: 54. a 58. Avellaneda David - 18. Briscoe Guy

V zápase mezi Argentinou a Anglií už o nic nešlo. Argentina jasně postupovala a Anglie už měla jistotu, že se do vyřazovacích bojů nepodívá. Šlo tedy hlavně o anglickou čest. A nutno dodat, že to byl nejlepší zápas Anglie na šampionátu. Byla lepší, v poločase vedla, ale Argentina pak zápas otočila a připsala si třetí vítězství. Postupuje tak z prvního místa.

Česká republika - Polsko 4:1
B: 4. a 70. Prokeš Adrian, 22. Bubeníček Robert, 36. Sobotka Dominik - 62. Zbigniew Bartosz

Druhý zápas skupiny D nejen souboj sousedů, ale hlavně přímý souboj o druhé postupové místo. A můžeme říct, že ve 36. minutě bylo rozhodnuto. V tu dobu šla totiž ČR do vedení už 3:0. Ve druhém poločase sice Polsko snížilo, ale ČR přišla s rychlou odpovědí. Do konce zápasu už žádná změna ve skóre nepřišla a tak ČR po závěrečném hvizdu mohla slavit postup.