Pátek 29.03.2024

Play-off v plném proudu, začíná boj o medaile...

Včera večer byly na pořadu čtyři čtvrtfinálové bitvy, s nichž se nám vykrystalizovala čtyřka, která si to dnes a zítra rozdá o tři sady medailí. V těchto čtyřech zápasech padlo dohromady 8 branek, střely byly v poměru 30:26 ve prospěch těch na branku. Karty byly uděleny ve třinácti případech, z toho jednou byla karta červená. Pojďme na jednotlivá utkání...

ČTVRTFINÁLE

Turecko - Česká republika 1:0
B: 86. Isatürk Özkan

V prvním zápase si Turecko poradilo s reprezentací ČR celkem hladce, ikdyž výsledek tomu moc neodpovídá. ČR hrála už od 20. minuty pouze v deseti a i přesto se držela prakticky celý zápas. Až čtyři minuty před koncem zápasu se přeci jen povedlo Turecku vsítit branku a odvrátilo tak blížící se loterii losu. Turci si tak zahrají o medaile, pro ČR šampionát končí.

Slovensko - Skotsko 2:1
B: 45. Vrábel Svatopluk, 65. Kraic Václav - 17. Main Evander

Ve druhém zápase se utkali reprezentace Slovenska a Skotska. Slovensko bylo v zápase mírně aktivnější a ikdyž prohrávalo, dokázalo výsledek otočit a zajistit si tak postup do bojů o mediale. Skotsku nejspíše zlomil vas vyrovnávací gól v poslední minutě prvního poločasu.

Švédsko - Brazílie 2:1
B: 2. z pen a 10. Tegner Kenneth - 76. Martinez Afonso

Ve třetím utkání proti sobě stanuly týmy Švédska a Brazílie. Zápas přinesl dohromady tři branky. Švédsko své dvě branky vměstnalo do prvních deseti minut a vytvořilo si výborný základ do zbytku zápasu. Brazílie šance měla, ale tolik potřebný kontaktní gól se povedl až čtrnáct minut před koncem a zbytek zápasu si již Švédsko pohlídalo. Díky tomu se po dlouhé době může těšit na boj o medaile. Brazílie naopak končí.

Argentina - Nizozemsko 0:1
B: 36. Koenders Jerôme

Poslední utkání mělo před zápasem papírového favorita v dosud stoprocentní Argentině. Že se ve čtvrtfinále v podstatě dosavadní výsledky mažou, jasně předvedlo Nizozemsko. To totiž favoritovi dovolilo pouze jedinou střelu na branku. Zápas kontrolovalo a přidalo také kýženou branku. A když se k tomu přidá i kvalitní obrana, je jasné, že to týmu tulipánů přineslo vítězství a postup do finálových bojů. Argentina tak první prohrou končí své účinkování na šampionátu ve čtvrtfinále.