deník MIFA

Pondělí 27.09.2021

CENA: ZDARMA!


Azario podruhé manažerem sezóny. Po 10 ročnících

S koncem světového šampionátu nastal čas sečíst hlasy a vyhlásit manažera uplynulé sezóny. Máme zbrusu nového vítěze, nebo se některému z manažerů povedlo úspěch zopakovat?

Nebudu napínat. Šestadvacátý ročník ankety ovládl Azario díky svému tureckému týmu FK Büyük Gergedan Tekkeköy, kterému se podařilo ovládnout Ligu Mistrů a po zaváhání ligových soupeřů v posledním kole také Süper Lig. Odměnou za povedenou sezónu mu zároveň byla první příčka v mezinárodním „koeficientu týmů“, kde vystřídal Blekem vedené Dinamo Tbilisi.

Zajímavostí je, že v průběhu sezóny se Azariův FK Büyük Gergedan Tekkeköy utkal hned 3x s dalším finalistou, GilGaladovým GEOS™ Alevilla Albarracín. Nejprve ve skupině a na konec ve finále Ligu Mistrů. Vzájemný duel dopadl 2x vítězstvím Azaria, nejdůležitější zápas rozhodovaly penatly. Možná zápas, který v důsledku rozhodl o manažerovi sezóny.

GEOS™ Alevilla Albarracín, vedený GilGaladem, předvedl bezesporu také hodně povedenou sezónu. V Lize Mistrů absolvoval plnou porci zápasů počínaje kvalifikací. Možná proto mu v závěru trošku došly síly a bylo z toho „jen“ druhé místo v LM, třetí místo v lize a … třetí místo v anketě manažer sezóny.

Třetím do party na pomyslné pódium pro vítěze se stal Kočkinsz se svým týmem Deportivo La Coruna, kterému se povedlo vyhrát Interkontinentální ligu, kde svoji cestu stejně jako GilGalad začal již v kvalifikaci. Dobrým závěrem sezóny zároveň vybojoval o skóre druhé místo ve španělské lize. Finální verdikt – druhé místo v anketě manažer sezóny.

Zbylá dvě místa ve finálové nominaci patřila manažerům Joey s portugalským týmem TSG® Portimonense Sporting Clube respektive loňskému vítězi Fr€€ Mumiovi s týmem Sweden Psychóso. Oba dva borci skončili shodně v semifinále Ligy Mistrů a na druhém místě ligy.

Všem zmíněným manažerům patří gratulace za povedenou sezónu, Azariovi budiž zároveň odměnou také ocenění pro nejlepšího manažera 63. sezóny.


Férový způsob nominace

Na závěr mě dovolte malou úvahu nad systémem nominace manažerů do finálového kola volby, ve kterém o absolutním vítězi rozhodují reprezentační manažeři. Historicky se o tuto nominaci starali všichni manažeři, kteří tak mohli učinit ve zvýrazněném vlákně v diskusi. Finálovou pětici/trojici, o které rozhodovali repre manažeři vybíral „otec“ novodobé ankety #danny spolu s majitelem hry Erikem. Obojí ale padlo a bylo potřeba jak nominovat, tak následně vybrat finálovou nominaci.

Pro představu jsou body následující:
LIGA: 1.místo(25b), 2.(20), 3.(15), 4.(10), 5.(8), 6.(6), 7.(5), 8.(3), 9.(2), 10.(1)
NP: vítěz(15b), finále(9), semifinále(4), čtvrtfinále(2), osmifinále(1)
LM: vítěz(50b), finále(35), semifinále(25), čtvrtfinále(10), osmifinále(5)
IL: vítěz(35b), finále(25), semifinále(10), čtvrtfinále(5), osmifinále(3)

Velký důraz je na LM, menší na IL. Dále následuje liga a na konec NP. Tedy pouze oficiální týmové soutěže, kvůli kterým manažer vede své týmy. Vše ostatní je nad rámec „práce“ manažera, je dobrovolné a domnívám se, že by na to tudíž neměl být brán při nominaci zřetel.

Bodovací systém zároveň neznamená, že vítěz bere vše. Je to ze dvou důvodů. Za prvé – mezinárodní soutěže jsou nejobjektivnějším srovnáním kvality manažerů. Jsou tu ti nejlepší a díky skupinám v počáteční fázi je do značné míry eliminována i náhoda. Za druhé – i druhá a další místa jsou cenná. V lize znamenají postup do skupiny MP, kvalifikaci atd. V MP koeficient do národního žebříčku, price money a vstupné. Po reformě vše klíčové věci.

Dosavadní vítězové ankety

63. sezona - Azario
62. sezona - Fr€€ Mumia
61. sezona - Jaraldo
60. sezóna - Jaraldo
59. sezóna - Blek
58. sezóna - Jaraldo
57. sezóna - Blek
56. sezóna - Jaraldo
55. sezóna - Aligator
54. sezóna - Jaraldo
53. sezóna - Azario
52. sezóna - Sir Suotrak
51. sezóna - MARKO POLO
50. sezóna - Jaraldo
49. sezóna - hervi
48. sezóna - Jaraldo
47. sezóna - Blek
46. sezóna - GilGalad
45. sezóna - Ivo
44. sezóna - Ivo
43. sezóna - TdC
42. sezóna - Dugi
41. sezóna - Ilhan
40. sezóna - GilGalad
39. sezóna – GilGalad
38. sezóna – Ivo

autor Autor: Jufxdatum 16.05.2017pocet shlednuti Shlédnuto: 1316x


Jaký upřednostňujete systém hodnocení

Každý manažer je reprezentován jedním týmem
sloupek
sloupek
50%
Každý manažer je reprezentován všemi týmy
sloupek
sloupek
50%
Celkem hlasovalo 16 lidí
!!Nejsi přihlášený!!

Diskuze

Azarionejen sezonu, celý turnaj po mně přejmenuj :-)19/5/17
Diversant de DiverseGratuluji! Ty chceš mít svou vlastní sezónu ve FullHouse Cupu, viď? :-)18/5/17
don kichotBlahopřeji!16/5/17
BlekJeště pro doplnění, Tbilisi bylo na špici týmů MP tři sezony v kuse, to se...16/5/17
BlekGratuluji Azariovi k trofeji, krásná sezona, škoda, že mě těsně vyřadil ve...16/5/17
Počet příspěvků: 6
Vstup do diskuze


TOPLIST.cz