Sobota 20.04.2024

Výsledky 17. kola 4. ruské ligy divize A

V 17. kole se napjatě očekával duel domácího Spartaku Moskva (4. místo) a FC Stalingradu (1. místo). Umístění v závorkách je z předchozího kola.

Semegrad (12.) – AC Sibiř (3.) 0:5 (0:1)
Zápas začal podle očekávání tlakem hostů, a tak domácí museli spoléhat na svého gólmana. Když to vypadalo, že poločas přežijí otevřel skóre Sautin. Ve druhé půli to byla už jasná záležitost hostů, kteří přidali ještě 4 branky. Nemohoucnost domácích dokazoval údaj o žádné vyslané střele na či mimo bránu.

FC russia Heřmaničky (8.) – Metalurgie Novokuzněck (9.) 6:0 (3:0)
Utkání slibovalo velké derby sousedů v tabulce. Jenže tříbodový rozdíl mezi soupeři se ukázal veliký. Už ve 3. minutě padla branka z penalty, a to předznamenalo vývoj zápasu. Metalurgie se po celý zápas bránila a domácí dokázali využít 66 % svých šancí. Hattrickem se blýskl Nikita.

FC Vladivostok (2.) – Tequila Team (15.) 3:1 (1:0)
Před samotným výkopem přišel šok v podobě ztráty manažera týmu Tequily. Paradoxně jim to však prospělo. S favoritem uhráli přijatelný výsledek. Průběh hry byl však odlišný. Vladivostok pálil jednu střelu za druhou, jenže ne a ne mezi tyče. Až v 19. minutě skóroval Petukhov. Do poločasu se obrázek hry nezměnil. Ani ve druhé půli neutuchal nápor domácích. Ten korunovali krásným gólem Akimova. Poté však přišlo vyloučení domácího Borshevskyho, ale vzápětí se nechal po druhé žluté vyloučit hostující hráč a síly byly srovnané. Jedinou střelou utkání se podařilo hostům utkání ještě zdramatizovat a korigovali na 2:1. Poslední slovo měli, ale opět domácí.

Jaroslavl (16.) - Spartak Lukoil Vladikavkaz (6.) 0:4 (0:3)
Tým beznadějně poslední spolu s Tequilou Teamem (nyní bez manažera) přivítal na svém stadionu Spartak Lukoil Vladikavkaz. Utkání jasně vyznělo pro hosty, kteří s tříbodovým týmem (tři remízy) neměli žádný problém. Zaslouženě vezou domů tři body.

SEVERNAJA (7.) – CF Real Moskva (10.) 2:1 (1:0)
Velmi vyrovnaný zápas viděli v Severnaje, kde domácí málem tratili dva body. Už v 9. minutě otevřel skóre Kamensky a zdálo se, že půjde vše hladce. Ale do 81. minuty se nic převratného na hřišti nedělo. V inkriminované minutě zasadili těžkou ránu domácímu Realu, vyrovnávacím gólem Patsayeva. Už to vypadalo na remízu, když v 87. minutě Aleksandrov vsítil "angličanem" druhý a rozhodující gól domácího týmu.

Siberia Siberits (11.) – PAVEL TEAM (13.) 3:2 (0:1)
Postavení týmu v tabulce slibovalo zajímavý fotbal. 600 diváků sledovalo na sibiři nádherné utkání, kterému nechybělo vůbec nic. Góly, šance, fauly i rozvášnění fanoušci. Záčátek naznačil velké drama. Už v prvních minutách to byl fotbal nahoru dolů. Vše vyústilo penaltou v 23. minutě, kterou proměnil hostující Kirilenko. To se nelíbilo asi 50 domácím fanouškům a vhodili na hřiště dýmovnice. Patnáct minut se nehrálo. Naštěstí fotbalu to neublížilo. Divy se začali dít až po poločase. Nejprve Tyurikov vyrovnal, aby byl vzápětí vyloučen a z následného trestného kopu také celý domácí tým potrestán (1:2). Ani v 10 hráčích to domácí nevzdali v 78. minutě vyrovnali a 83. Strezev rozhodl utkání.

Fc Spartak Moskva (4.) – FC Stalingrad (1.) 0:1 (0:1)
Šlágr kola přinesl velmi vyrovnané utkání. Domácí byli po většinu utkání aktivnější, více tvořili a hosté čekali na brejky. V 37. minutě se jim jeden takový povedl a zásluhou Vorobieva se ujali vedení. To vydrželo i přes závěrečný tlak domácí Moskvy až dokonce. Stalingrad si tedy odváží těžce vydřené tři body.

Moskvia (14.) – Torpedo Magnitogorsk (5.) 0:2 (0:1)
Jinak než ostudný a trapný výkon se nedá označit výkon hostujícího klubu. Pouze tři střely na bránu, i když dvě úspěšné, je na 5. tým tabulky hodně málo. Poločas odehráli zalezlí na své půlce a čekali co soupeř vymyslí. Jenže on nic nevymyslel. Až gól z penalty mohl favorita trochu uklidnit. O tři body se však musel bát až do 74. minuty, kdy Borisov pečetil výhru.

autor Autor: datum 21.11.2002pocet shlednuti Shlédnuto: 991x