deník MIFA

Pondělí 24.06.2024

CENA: ZDARMA!


Nová Mifa - Stav

Vážení a milí manažeři,

předem se Vám omlouváme, že MIFA již nejede v novém tak, jak jsme si všichni přáli. Níže se Vám pokusím vysvětlit proč.

Na „Projektu MIFA“ jsme začali pracovat loni na začátku podzimu ve dvou programátorech (moje maličkost a Karifotr) s jednou „IT podporou“ v podobě Paxtona. Uznáváme, vývoj se trochu táhne A ačkoli se na MIFě snažíme pracovat na 100 %, máme také svou práci, rodinu a i koníčky - musíme tak svůj čas dělit mezi všechny výše zmíněné věci. Nicméně během těch dlouhých let, co MIFA běží, se na jejím vývoji vystřídalo několik programátorů. Někteří z vás už tuší, o čem je řeč. Pro ty, kteří ne – zkuste si představit, že přepisujete ručně psaný anglický text do počítače, kde zároveň překládáte do češtiny. A navíc ten původní text pochází od více lidí. Asi budete občas tápat, co tím autor chtěl říct, nebo i „wtf co je tohle za písmeno“.

I proto se nám například neúměrně natáhlo vyvíjení nového kódu výpočtu zápasu, který jsme snažili vyladit tak, aby odrážel téměř dokonale realitu. Nebudete tak ochuzeni o překvapivé výsledky, ale výsledky zápasů by se měly více blížit realitě. Pro to, abychom jednotlivé parametry správně naladili, bylo potřeba odsimulovat velkou sumu zápasů. A ještě další budou potřeba. A konec konců, jistě jste si také všimli, že i na aktuální MIFě pracujeme a snažíme se vám vycházet maximálně vstříc.

Ale nyní konec výmluv…

Již se blíží zprovoznění testovací verze alfa na „živých“ datech. Co to znamená? V podstatě zkopírujeme herní databázi, umístíme ji na server, kde poběží „nová alfa“ (asi bychom měli vymyslet lepší název, viďte?), kde uvidíme a budeme porovnávat jednotlivé zápasy a jejich vývoj. Asi se shodneme, že ligové výsledky typu 7:0, 4:4 apod. nejsou až tak obvyklé, nová verze by měla odrážet aktuální trend fotbalu, více nervy drásajících soubojů do poslední minuty (Španělé by mohli vyprávět). A časem i vy dostanete příležitost se kouknout na to, jak to vlastně funguje po novém.

A co dlouhodobější plány, ptáte se?

Bude se chystat úplně nový finanční systém, který by měl opět lépe odrážet realitu. Měl by zapříčinit to, že bude těžší udržet se v první lize, ale zároveň i noví manažeři budou mít šanci probojovat se mezi nejlepší za kratší dobu, než je tomu teď.

Abychom neslibovali nemožné, nemůžeme vám říct přesný termín spuštění nové MIFy. Vězte však, že ty hlavní a náročné části jsou už za námi. Ale i v té „omáčce“ se občas objeví nějaký „překladatelský oříšek“. A testování a odladění jednotlivých částí, jakožto i celku, bude nadále probíhat.

Pokusíme se být aktivnější na fóru, reagovat na vaše podněty, jakkoliv to bude možné. Zároveň vám slibujeme, že se vám brzy opět ozveme s dalšími zprávami z vývoje.

Za programátorský tým
Joachim von Bahnhof

autor Autor: Paxtondatum 16.12.2022pocet shlednuti Shlédnuto: 513x


 

Diskuze

Bohemians1905Aha,tak držím palce18/12/22
ErikNo není na výběr.. Pokud se MIFA nepřepíše tak se ukončí... Aktuální podpora...18/12/22
John EastJsem zvedavy na tu zmenu financniho systemu, protoze jsem toho nazoru, ze tak jak...18/12/22
Bohemians1905Nechci nikomu brát iluze,ale reforma tu probíhá již nekolik let(už minimalně...18/12/22
brnoliNo ja som hlavne zvedavý, či budú zapracované pripomienky z diskusie na to urcenej....17/12/22
Počet příspěvků: 17
Vstup do diskuze


TOPLIST.cz