Sobota 20.04.2024

Španělský pohár

Rekapitulace čtvrtfinálových utkání , a zároveň pozvánka na semifinálové boje.

Ravo Vallecano de Madrid ( 4a. Spa. )FC ValencieHlinky 27 ( 1.Spa ) 0:6
Přesto že hosté nastoupili do utkání jen s deseti hráči viditelně měli jasnou převahu . Jde to ostatně poznat i na výsledku . Vedení se ujali již v 12. minutě trefou de Azcona Jorge . Chvíli potom si v pokutové území vykoledoval faul svými parádičkami de Ciruela Ramon a ten samý hráč taky proměnil penaltu a hosté vedli 0:2 .Do poločasu se ještě z přímého kopu trefil de Salsedo Bernal . Hosté rozstříleli domácí vysoko 6:0 a objeví se v semifinále .

El tijo ( 1.Spa. ) - FC Malaga Toreadors ( 1.Spa. ) 1p:1
Souboj dvou prvoligových celků slibovala pěkný a vyrovnaný fotbal . Ten se také odehrál . V první polovině si oba celky vytvořily pár šancí , ale vždy kralovali brankáři a do své sítě nic nepustili . V druhé minutě druhého poločasu vstřelil gól hostující de Albion Alvaro po nádherné ukázkovém průniku domácí obranou . Domácí se začali prosazovat a v 71. minutě fauloval hostující Julliau , a obdržel žlutou kartu . Kosmal Eugen se postavil na volný přímý kop a z dvaceti metrů do levého horního růžku se nemýlil . Srovnáno 1:1 . Hra se přelévala z jedné strany na druhou , ale do konce utkání se již nic nestalo . V penaltovém rozstřelu pomohli divácí domácímu celku , který zvítězil .

Arsenal Barsa ( 2a Spa )CF Extremadura ( 1.Spa. ) 0:3
Do prvního hvizdu velmi vyrovnané utkání . Teprve po sedmi minutách druhé časti se trefil z přímého kopu de Cuevas Rubias Hortunńo a hosté byli na koni . V 57. minutě zvýšil na 0:2 de Pliego Lorenco a v 79. upravil na konečných 0:3 de Greda Almerique . Na utkání se přišlo podívat 6500 diváků , i když byli zklamáni že jejich tým nepostoupil vyprovázeli je ze hřiště potleskem za skvělý výkon .

FC Leon ( 2a Spa. ) – RC Atletico AMI ( 3b Spa. ) 3:0
Již v druhé minutě byla proti hostujícímu celku odpískaná penalta kterou proměnil de Alfaro Juanito . Zápas byl plný nečistých zákroků a v 24. minutě za druhou žlutou kartu rozhodčí vyloučil hostujícího de la Serna Fernando . V 36. minutě za dvě žluté putoval do šaten domácí de Alfaro Juanito a aby to nebylo málo tak v 43. ještě za červenou de Carate Bartolo . Těsně před přestávkou zvýšil na 2:0 de Torrijos Ramiro . Domácí měli navrch , ale až v 61. minutě se trefil de Saabedra Gutirre . Výsledek už se nezměnil , ale zápas byl hodnocen jako nejbrutálnější ( na karty ) ze všech čtvrtfinálových utkání .

!!! Pozvánka na Semifinále !!!

FC Valencie – FC Leon
Na osmnáctitisícový stadión “Dolíček“ přijede druholigový FC Leon . Domácí favorizovaný celek si jistě nebude chtít nechat ujít postup do finále a tak to soupeřům nedaruje . Ovšem hostující celek má výbornou formu , tak to nebude pro
domácí jednoduché.

CF Extremadura – El tijo
Semifinálový souboj prvoligových celků přinese nevídanou podívanou . Domácí mají ovšem lepší formu a tak mají i větší šanci na výhru , krom toho výhodu domácího prostředí . Souboj přinese vítečný fotbal a nádhernou podívanou.

autor Autor: datum 09.12.2002pocet shlednuti Shlédnuto: 590x