Pátek 29.03.2024

Rekapitulace pohárových utkáni 1.díl

Rekapitulace semifinálových utkáni, čtvrtfinálových české ligy a pozvánky na Finálové souboje.

Anglie

Rekapitulace semifinále
FC Vampires - Aston Villa FC 4:1
Na první semifinálový zápas Anglického poháru se přišlo podívat 13 808 diváků. A viděli relativně lehké vítězství domácích Upírů. Již ve třetí minutě nařídil sudí penaltu a Ritchie Ritchie se nemýlil. 1:0. Jen hosté rozehráli, domácí se chopili míče a Oakley Terry upravil na 2:0. Do přestávky se už nic nestalo. V 50. minutě opět faulovali hosté a z druhé penalty se trefil kanonýr Neil Bradley. V 53. minutě sice snížil za hosty Berkley, ale to bylo od nich vše. V 67. minutě na konečných 4:1 upravil Beauchamp Ben. A za obrovského aplausu postoupili Upíři do finále Anglického poháru.

Kettering Town - FC Wales 2:1
Velmi vyrovnaný souboj prvoligových celků se odehrál na stadiónu "Stadium of the victory". Kde se na zápas prvního celku ligy přišlo podívat jen 5223 diváků, což tedy moc není. Hosté se do zápasu pustili viditelně aktivněji a již v deváté minutě se trefil z třiceti metrů Grazioli Stacy. A domácí museli přidat. To se jim povedlo až po šesti minutách druhé půle, kdy si krásnou akci zasloužil potlesk a vděčnost diváků Rigby Steve. 1:1. Hosté si porážku zařídili faulem v 75. minutě, za který rozhodčí poslal do šaten Ryder a Setha. Potom byli hosté stále pod tlakem a v 88. minutě šli do kolen brankou Neala Juliana. Do konce utkání se už nezvedli a domácí se utkají ve finále na hřišti FC Vampires.

Pozvánka na finále
FC Vampires - Kettering Town
Upíři nastoupí proti prvnímu celku ligy Kettering Town. Zajímavé na tom je že spolu úplně stejné utkání sehraji o den později v předposledním kole ligy. To si asi budou mít hodně co vracet. A bude zde záležet na detailní práci manažerů obou celků.

Česká republika

Jako jediná je o kolo pozadu, tudíž se zde hrálo čtvrtfinále
Zelatovice AC - Rychlíci Liberec 0:2
Zápas začal velmi vyrovnaně, s šancemi na obou stranách. Ale vždy byli pozorní brankáři a akce soupeřů zlikvidovali. Teda až do 33. minuty, kdy si udělal prostor hostující Vopálka Milan, a nekompromisně poslal svůj tým do vedení. 0:1. Do přestávky ještě zvýšil Přikryl Richard. Po přestávce nastoupili domácí s velkými ambicemi, ale ať se snažili seč mohli k ničemu většímu se nedostali, a tak pro ně cesta turnajem končí ve čtvrtfinále.

FK JOO - TJ Slovan Vaga Bond Cernovír 1:1p
Tohle utkání bylo daleko vyrovnanější, a diváci měli možnost stanout ze sedadel již v 27. minutě po střele Čápa, ten poslal do vedení domácí tým. Dlouho se nic nedělo, až v 75. minutě se povedlo srovnat Matusznymu. A do konce utkání se již hrálo velmi opatrně. Až došlo na penaltový rozstřel. Tam uspěli více hosté a postoupili do dalších bojů.

SK Slavia Praha - FC Bíločervený 0:2
V tomhle utkání doplatili domácí na svou tvrdou hru a nepřesné střely. Zpočátku byli sice aktivnější domácí, ale měli hodně nepřesných střel, a to se jim nevyplatilo v 45. minutě po průniku Filípka jej faulovali v pokutovém území a přes všechny protesty byla odpískána penalta. Tu i sám zfaulovaný proměnil a šlo se do šaten. V 72. minutě zvýšil na 0:2 Drápal a zklamaní fanoušci začali odcházet z narvaného stadiónu. Do konce utkání se již nic nezměnilo.

FK Mirgi TáborFC Dusicka Brno 0:0p
Další velmi vyrovnané a nervózní utkání sledovalo 8000 diváků na stadiónu v Táboře. Šance měly oba celky, ale vždy ztroskotali na soupeřově gólmanovi. Utkání ke konci nabíralo na tempu, ale výsledek se neměnil a diváci se dočkali penaltovému rozstřelu. Tam zvítězili hosté a ke smůle domácích postoupili do semifinále.

Pozvánka na semifinále
TJ Slovan Vaga Bond Cernovír - FC Bíločervený
V tomhle utkání proti sobě nastoupí celky prvoligových kvalit, a jistě bude co k vidění.
Na stadiónu "Vaga Bond Stadium" se čeká velká návštěva, vždyť se hraje o pohár.

Rychlíci Liberec - FC Dusicka Brno
Na osmitisícovém "Speedy Stadium" jsou již teď skoro vyprodané všechny místa. Netrpělivě se očekává semifinálové utkání domácích s Brněnským celkem. Zde se taky utkají dva prvoligové týmy.

Francie

PSG - Eden Diables 2:3
8000 diváků sledovalo pilně dění na hřišti. Dočkali se již v 11. minutě, ale ne tak jak by chtěli. Branku hostů vstřelil Malhuret Pierre. V 26. minutě opadlo nadšení fanoušků úplně když se trefil hostující Chaboche Michel. Do přestávky se už nic nestalo, ale v 58. minutě domácí konečně zvedli diváky ze židlí trefou Preaux Thierryho. Bohužel pro domácí se v 67. minutě trefil ještě Petit Gauthier a bylo to 1:3. Domácí stačili jen snížit střelou Brezina Edouarda, ale až na žluté karty (4) to bylo z jejich strany vše.

Racing Lens - Paris saint germain 1:0
Hosté nepochopitelně přijeli jen v osmi lidech. Ač domácí měli velmi jasnou převahu, a celé utkání, nepodařilo se jim vstřelit branku Tu si hosté zavinili sami druhou žlutou kartou na triku Revol Gasparda a předčasným výletem do šaten. Domácí tuhle výhodu využili až v 85. minutě kdy se konečně trefil Moncel Geoffroy. Do konce utkání se už nic nepřihodilo, ale i tohle stačilo domácím na postup do finále.

Racing Lens - Eden Diables
Vzhledem k problematickému postupu ze semifinále Racingu Lens se favorizují Diables. Zápas může být velmi vyrovnaný a jako každý finálový jistě taky zajímavý.

autor Autor: datum 13.12.2002pocet shlednuti Shlédnuto: 823x