Rekapitulace Finálových utkání Pohárů

V sedmi zemích už známe vítěze pohárů ...

Anglie
FC Vampires – Kettering Town 1:1p
Na neutrální stadión přišlo neuvěřitelných 6260 diváků, což bylo horší než na ligové utkání. Přitom diváci viděli neuvěřitelný boj až do penaltového rozstřelu. Do utkání lépe vstoupili Vampires, když ve 42.minutě z volného přímého kopu se trefil Langley. Šance se střídaly na obou stranách, a v osmé minutě druhé půle se trefil Rigby Steve a srovnal skóre na 1:1. Přílišná opatrnost Upírů a nečistá hra Ketteringu dotáhla finále až na penalty. Tam za velikých nervů byli šťastnější fotbalisté Ketteringu a odnesli si domů vítěznou trofej. Hráčem utkání byl zvolen Gólman Ketteringu Gilbert.

Francie
Racing Lens – Eden Diables 0:1
Na stadiónu "Stade au Onze Lamas" to bylo kapánek lepší a přišlo se na utkání podívat necelých deset tisíc diváků. Ti mohli vidět aktivní hru Racingu, bohužel ten obdržel branku už v 18.minutě z kopačky Malhureta. Fotbalisté Racingu sice i nadále ukazovali, že mají navrch, ale bohužel do větší šance se nedostali a pokud ano, tak ji zlikvidoval brankář soupeřů. Který byl jistě korunován jako nejužitečnější hráč utkání.

Itálie
Chievo Verona – Napoleon de Neapol 2:1
13 500 diváků se sešlo na stadiónu "San Siro", aby mohli sledovat finálové utkání italského poháru mezi Chievo Verona a Napoleon de Neapol. Viděli velmi napínavé utkání s mnoho nečistých zákroků na obou stranách. Nervozita ještě zesílila když v 31. minutě vstřelil branku Luciani Gil 0:1. Ale již v 37.minutě za Chievo srovnal Panizzi 1:1. Hosté na svou nečistou hru doplatili v 76. minutě, kdy se za faul proti jejich bráně kopal volný přímý kop. K míči se postavili dva fotbalisté Chieva, ale vystřelil jen jeden. Maitani Mathieu. A ten se nemýlil. Skóre se již do konce utkání nezměnilo. Hráčem utkání byl zvolen gólman Verony, Antonelli.

Německo
Schalke 04 – FK Mirgi Dortmund 0:2
Na neutrálním hřišti "Doom" se sešlo 7388 diváků, aby shlédli finálový zápas Německého poháru. Ti se dočkali branky až v druhé části a to hned po dvou minutách se s třiceti metrů trefil přesně do růžku Bremser Harald a Schalke prohrávalo 0:1. Fotbalisté Schalke se postavili na nohy a začali si vytvářet jistou převahu. Ke konci byl ale stav stále stejný tak se pustili bezhlavě do útoku a opět inkasovali. To už neměli co ztratit. Hráčem utkání byl zvolen Gólman Dortmundu Filk.

Rusko
Moskevští komunisti – SDH Blatno 0:3
Utkání v Rusku bylo daleko jednoznačnější než ty ostatní. Zde se oba celky pustili do utkání s obrovskou vervou a v 24. minutě Blatno vstřelilo první branku (Kashlykov Igor). Do poloviny utkání se již nic zajímavého nestalo. A tak se šlo do šaten za stavu 0:1. Po sedmi minutách druhé půle se trefil opět fotbalista Blatna Nelidov a to už se Komunisti vezli. Začali bezhlavě útočit a to se jim vymstilo v 80. minutě když je svou dělovkou uzemnil Kashlykov svou druhou trefou v utkání. Nejužitečnějším hráčem byl zvolen fotbalista Blatna, Nelidov.

Slovensko
FC CHO1masters – Riecka Devils 3:0
Na stadiónu "Plac of Ovsiste" se sešlo jen 6413 diváků, což není nejslavnější návštěvnost. Diváci se dočkali první branky až těsně před přestávkou když se do sítě Devils trefil Mičko. V druhé půli se dvěma rychlými góly ukázali Repáš a Gottwald a CHO1masters už vedli 3:0. Utkání se už jen dohrálo. Nejlepším hráčem utkání byl i přes tři obdržené branky gólman Devils, Hubina.

Španělsko
FC Extremadura – FC Valencie 1:3
Na stadión Maderland přišlo 7761 diváků. Velká střelecká nepřesnost Valencie přinesla branku až v 44. minutě po trefě de Castylblanco Alexe. Minutu po zahájení druhé půle se trefil de Salsedo Bernal opět z Valencie. V 59. minutě přidal branku ještě Natalez a bylo to 0:3. V 66 minutě šel předčasně do šaten za dvě žluté karty de Azcona (FC Valencie) a sopeři toho hned využili, aby alespoň snížili trefou de Joara. utkání se už dohrálo na vyrovnané úrovni. Hráčem utkání byl zvolen Alcacar Christoval (FC Valencie)

A zde máme vítěze prvního ročníku poharů jednotlivých zemí .... Kettering Town ( Anglie ) .... Eden Diables ( Francie ) .... Chievo Verona ( Itálie ) .... FK Mirgi Dortmund ( Německo ) .... SDH Blatno ( Rusko ) .... FC CHO1masters ( Slovensko ) .... FC Valencie ( Španělsko ) .... všem vítězům gratuluji a přeji hodně štěstí v dalším fotbalovém životě a né jen v něm .

autor Autor: datum 18.12.2002pocet shlednuti Shlédnuto: 729x