Pondělí 06.05.2024

Poohlednutí za pátým kolem 1.Německé ligy

Dva celky zatím neztratily ani bod, dva celky zatím nezískaly ani bod. To je vizitka první Německé ligy.

FC SVISTI – Fc Bayern Mnichov 1:0
6220 diváků se přišlo podívat na utkání domácích FC SVISTI proti Bayernu Mnichov. Hostující celek doposud ještě neprohrál a tak si nechtěl pokazit chuť ani nyní. A taky to tak vypadalo, hosté byli o dost aktivnější a měli soupeře pod tlakem. Bohužel hodně nepřesných střel nedopomohlo hostujícímu celku vstřelit branku a když faulovali ve vlastním pokutovém území byla proti nim pískána penalta kterou Kraart bez milosti proměnil. ( 39.minuta ). Hosté se sice snažili, ale většina jejich střel končila vedle domácí brány. Utkání skončilo 1:0 pro domácí.

Borussia Mönchengladbach – Fortuna Wetteren 1:3
V celku vyrovnané týmy svedly pěkný boj o další body v lize. Ač nepochopitelně domácí nastoupili jen v deseti a tím se taky připravili o výhru, bylo se na co koukat. Už v 15. minutě se trefil hostující Meser. Dlouho na to se nic nedělo. Až osm minut po přestávce zaúřadoval domácí Scholze v pokutovém území hostů a vynutil si faul. Penaltu bez problémů proměnil. Na to v 74. minutě začali úřadovat opět zvýhodnění hosté. Do sítě domácích se trefil Yorner. V 81. minutě se trefil z penalty ještě hostující Meser a bylo dokonáno. Domácí podlehli 1:3.

FC Dortmund – FC Semechnice 3:0
-* zápas byl kontumován *-

IXOS Haar – FC AMI 1:3
Na stadión “Vatterstaten stadium“ přišlo 6731 diváků, což je něco nad polovinu kapacity. Ochozy poprvé zvedl ze židlí Schaenzer už v desáté minutě trefou k pravé tyči. 1:0. hosté odpověděli hned po šesti minutách průnikem a následnou brankou Hietscheho. V 22. minutě byla proti domácím odpískána penalta a tu Rose proměnil. Střelec první branky hostů si připsal ještě jeden bod za střelu v 63. minutě kdy zvyšoval na konečných 1:3.

Hannover 11 – Fc Berlin 1:4
Tým kterému se ještě nepovedlo získat ani bod v této sezóně přivítal na svém hřišti Fc Berlin. Na utkání přišlo 2731 diváků, a žádného zázraku se nedočkali. V 24.minutě vstřelil první branku domácím Hirschfeld Berndt. Domácí sice srovnali v 42. minutě střelou Fliegleho.Ale minutu na to opět hosté vedli a to díky brance Regela. Uplynuly necelé dvě minuty utkání a hosté znovu udeřili když se opět trefil Hirschfeld. Minutu před koncem utkání ještě na 1:4 upravil hostující Kaempfer. Nejlepším hráčem utkání byl i přes 4 branky určen domácí brankář Juračka který pochytal 12.střel.

Shimansky – Schalke 04 0:5
Další exhibiční výsledek pátého kola se odehrál na hřišti Shimansky kde prohře domácích přihlíželo 10 183 diváků. Někteří sice již po šedesáti minutách po vedení 0:3 pro hosty odcházeli domů, ale většina vydržela. Hosté vedli už v páté minutě po střele Reichhardta. Další branka padla až v minutě 40. to se trefil hostující Hunkoos. Do šaten se šlo za stavu 0:2. do brány domácích se trefil ještě Toba ( 58. , 72. minuta ) a Koehler ( 66.minuta ) .Hostující celek zatím v lize neprohrál a udržuje si prozatím skvělý průměr necelé čtyři branky na zápas.

Borusia Dortmund – FC Luft Hanka Berlin 0:2
Další neporažený celek přijel na hřiště Borusie Dortmund. I tam favorit nezklamal a odvezl si výhru 0:2 a cenné tři body. Skóre otevřel v 24. minutě Bunge a druhou branku přidal v minutě 49. Winter. Hostující celek domácí doslova rozstřílel, když na branku Delvecchia ( hráč utkání ) směřovalo 14 střel a 13 mimo. Domácí byli možná až příliš nervózní.

FK Mirgi Dortmund – TJ Hansa Rostock 0:1
Další celek který v sezóně ještě neprohrál je TJ Hansa Rostock. Ti přijeli na dvacetičtyřtisícový stadión “Mirgi Aréna“. V hledišti sice sedělo v uvozovkách jen 12 000 diváků, ale jistě neprohloupili když se přišli podívat na tenhle vynikající zápas. Domácí vstoupili do utkání s cílem neztratit body. Podle jejich hry to tak i vypadalo, byli aktivnější a dostávali se i do více akcí. Ale přehnaná horlivost vedla k zbytečným faulům a k penaltě v 28. minutě, kterou do domácí sítě vstřelil hostující Gage. Domácí sice i nadále usilovali o vstřelení branky, ale to se bohužel nepovedlo, i když by si to zasloužili.

autor Autor: datum 16.01.2003pocet shlednuti Shlédnuto: 686x