Pátek 03.05.2024

Trhák kola španělské ligy

Na vyprodaném stadionu Corida v Malaze se v noci na dnešek odehrál souboj dvou v současnosti nejsilnějších týmů španělské ligy – FC Malaga Toreadors a AC Planinas.

Pro hosty to byl již čtvrtý zápas v posledních čtyř dnech. Spolu s více než 2000 km dlouhou cestou z Francie, kde tým Planiny odehrál nedělní zápas Evropského poháru, znamenal tento fakt velké obavy pro hostujícího trenéra zda takové vytížení hráči snesou.
Domácí se na zápas připravovali již několik dní, jedinou chybějící posilou byl . Naopak hosté nastoupili netradičně s dvěma nováčky v sestavě, kteří ještě v této sezóně neodehráli ani jeden mistrovský zápas – záložníkem Bicencio de Mayrenou a forwardem Gil de Rierou. Takto obměnná sestava měla překvapit soupeře novými taktickými prvky a nápaditostí, která se z týmu AC Planinas v poslední době vytrácela.
Tento pokus trenéra o oživení hry týmu se zdařil a hráči vstoupili do zápasu s favorizovanějším soupeřem velmi aktivně. Díky střelám Nera a Riera se tým AC Planinas postaral o velmi svižný začátek zápasu a diváci si na vyprodaném stadionu přišli na své. Stav 0:0 však především díky výbornému brankáři domácích Juanitovi de Riberovi vydržel až do konce prvního poločasu.
Od úvodního hvizdu rozhodčího se projevily změny v sestavě domácího týmu. V obraně hostů se začaly hromadit chyby a ve 47. minutě hostující obrana selhala definitivně – z tlaku Toreadorů vzešel první gól zápasu. Obránci Ozallovi utekl po pravém křídle utekl jeden z nejlepších hráčů zápasu Catala a z jeho centru přes velké vápno z voleje vystřelil Onte. Jeho střelu ještě hostující brankář Garacia kryl, ale na dorážku nehlídaného útočníka Capala již nestačil.
Domácí se však nechali jednobrankovým vedením ukolébat a postupně přebírali iniciativu hráči AC Planinas. To vedlo k řadě faulů domácích a k zbytečné nervozitě na hřišti. Během 10 minut udělil rozhodčí Enrgiquel tři žluté karty. Po faulu na pronikajícího Vaculíka byl v 74. minutě nařízen volný přímý kop, který z levé strany rozehrál Cristobal Cueto, po skrumáži na malém vápně se míč dostal až k obránci hostů Ozallovi, který se štěstím – tečí jednoho z domácích hráčů – dopravil míč do sítě.
Od vyrovnávacího gólu se atmosféra na hřišti uklidnila. Za zmínku stojí snad jen tyč, kterou nastřelil v 88. minutě domácí útočník Capata.
Vzhledem k proslulým domácím fanouškům Toreadorů, odjeli hostující hráči bezprostředně po zápase přistaveným autobusem na letiště a v pozdních nočních hodinách přijeli do Planiny.

Situace v tabulce zůstala po tomto kole nezměněna, na čele vede o rozdíl skóre FC Malaga Toreadors, AC Planinas zůstávají druzí.

autor Autor: Mirodatum 28.01.2003pocet shlednuti Shlédnuto: 587x