Pondělí 29.04.2024

3.A Polsko v polovině sezóny (2)

Tak velmi se vám omlouvám zato že jsem tak dlouho nepsal (snad jsem vám chyběl) za tu dobu uběhlo mnoho kol a mnohé se taky změnilo. Bohužel se mi neozval můj host manažer týmu FC VeGa Wroclavek. A tak tím to na něho apeluji, aby mi odpověděl na mé otázky. Já se dnes zaměřím na to jek vypadá situace v polovině sezóny a rozeberu vám poslední 15.kolo.

Tak za prvé si rozebereme 15.kolo:
fc hajduk split:FC Dubes Praha 5:2
Domácí tým má nyní skvělou formu a dokáže jí velmi dobře využít. fc hajduk split v tabulce postupuje výš a výš a je na to v součastné době velmi dobře a to prokazuje i tento zápas. Zápas měl jen jednoho hrdinu tím byl domácí útočník Maciej Duczmal, který vstřelil 4 góly. Ze začátku utkání se hosté snažili držet se svým soupeřem krok a jakž takž se jim to do poločasu dařilo, ale ve druhém už neměli proti domácím šanci a diváci na konci utkání skandovali jen jedno jméno.

Wisla Krakonoš:Ceramika Opoczno 4:2
Dnes měli hosté velmi těžkou úlohu jelikož jeli na hřiště prvního celku tabulky. A na zápase to bylo znát. Již od začátku se domácí ujeli vedení a na zvyšovali ho až na stav 4:0. Toto vedení se již jevilo jako rozhodující, ale hosté ještě zabrali a využili už malé koncentrace domácích a stihli ještě stáhnout vedení, ale již nebylo dostatek času a tak zápas skončil 4:2.

FC Szczecin:Fotbalová drtička 1:3
Domácím by případná výhra velmi pomohla v boji o záchranu, ale proti víc a víc zlepšujícím hostům to neměli mít vůbec lehké spíš naopak. A hned ve 4.minutě se hosté ujali vedení. Domácí stačili odpovědět až ve 39.minutě a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Ale hosté si uvědomovali, že musí zvítězit pokud chtějí pomýšlet na případný postup do vyší ligy, a tak ve druhém poločase na svého protivníka vlítli a v 68.minutě si vynutili faul v pokutovém území a rozhodčí musel nařídit penaltu, kterou bezpečně proměnil Borzyslaw Kovacevich. Ten nás pak ujistil, že umí dávat góly i ze hry a nejen z penalty a v 79.minutě rozhodl o vítězství svého celku.

Lech Wroclav:FC VeGa Wroclavek 3:0
Jestliže se domácí chtějí udržet hned za prvním celkem Wisla Krakonoš tak musí doma získávat 3 body bezpodmínečně. Ale dnes to nemělo být zas tak lehké, protože přijel sice až 9. tým tabulky, ale bezpochyby velmi kvalitní. Ale domácí ukázali, že chtějí postopit za každou cenu a spoléhají se spíš na obranu, na které v poslední době velmi zapracovali a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Vlastně přišel hned teď, jelikož domácí svého soupeře k ničemu nepostili a měli zápas ve svých rukou. A nakonec po velmi dobře takticky sehraném utkání zaslouženě vyhráli 3:0.

Garbania Szczakowianka:AC Polonia 0:6
Hosté přijeli na hřiště předposledního celku a byli přesvědčeni o tom, že si odvezou dobrou náladu i 3 body. Kdyby snad domácí zpřesnili střelbu tak by snad zápas dopadl jinak než debaklem 0:6 na domácím hřišti. Ale bohužel domácí stříleli velmi nepřesně a jen 1 střela mířila mezi tyče a s tou si hostující gólman poradil. Zápas končil obrovskou bitkou mezi rozradostnělýmy fanoušky hostí a mezi rozčarovanýmy fandy domácího týmu, kteří si potřebovali vybít vztek. Ale policie si s oba tábory fandů nakonec poradila a tak se nikomu nic až tak vážného nestalo.

Opilci:Fc poláci 0:3
Tento zápas mezi padajícími týmy sliboval spíše boj než pohledný zápas. Ale hostím se velmi dařilo a tak se na tento zápas dalo dívat. Fc poláci konečně začali více střílet nikdo neví čím to bylo, že v předcházejících zápasech stříleli minimálně a až teď do toho začali pořádně "bouchat" snad už nechtěli číst kritiku v novinách nebo co. Ale je jasné, že manažer týmu Fc poláci Mirek Lajdorf, kterého osobně znám měl zase jednou důvod k radosti a touto výhrou se zase posunul blíž záchraně.

FC Damon:Wisla Skoczo2:2
Zápas mezi týmy, které se jen tak tak drží nad sestupovou propadlinou. A bylo jasné, že ten kdo vyhraje, tak bude mít velmi vylepšenou pozici pro boj o záchranu. A to si oba dva týmy uvědomovaly a tak vzaly zápas velmi vážně, ale domácí to s tou vážností přepískli a nebýt toho že dvakrát zbytečně faulovali mohli vyhrát. Domácí hned od 8.minuty vedli a tento náskok udrželi až do konce prvního poločasu. Ale ve druhém přišli ty již zmiňované fauly a tak se nakonec body rozdělily za remízu 2:2

Legia Warszawa:kopáči 5:1
Třetí tým tabulky se musí velmi snažit udržet se za vedoucí dvojicí, na kterou má mírnou ztrátu a tak musel poslední tým porazit a získat 3 body. Jelikož poslední tým se topí v krizi tak získat 3 body bylo velmi snadné.

autor Autor: datum 09.02.2003pocet shlednuti Shlédnuto: 434x