Pondělí 29.04.2024

CENA: ZDARMA!

Krize v Garbinii Szczakowianka...

... pokračuje a navíc se prohlubuje.

Krize, která zasáhla tým Garbania Szczakowianka v úvodu sezóny, a která se s týmem táhne celý podzim, vyvrcholila v 15. ligovém kole v zápase s AC Polonia, když domácí rowdies projevili na plno svou nespokojenost s výkony a především výsledky týmu. Již před zápasem se na stadionu objevovaly transparenty s hesly: "Svestka ven; Nechceme ovoce - chceme fotbal". "Byla to velmi zvlastni atmosfera" uvedl po zápase delegát polského svazu Lacek Magiarsz. Již ve 3. minutě se hosté ujali vedení po parádní trefě Romana Mankanszera. V tu chvíli se na hřišti začli snášet nejrůznější předměty od dýmovnic začínaje, přes dělbuchy, dámskými kalhotkami konče. Utkání muselo být na 5 minut přerušeno. Do poločasu domácí inkasovali ještě 3x což diváky přimělo k hromadnému odchodu ze stadionu. Na něm tak zůstali jen nejtvrdší jádro Ultras a cca stovka fanoušků hostujícího týmu. Domácí "rádoby fanoušci" pak po utkání vyvolali potyčku s příznivci Polonie a tak vzniklou situaci museli řešit těžkooděnci z řad polské policie. Velitel celého zásahu Lutoslav Malysz uvedl, že policie zatkla 5 osob a následně proti nim vznesla obvinění z trestného činu výtržnictví, ničení cizího majetku, respektive ublížení na zdraví.

Na druhý den svolalo vedení mužstva schůzku s fanoušky, kde obhajoval své výsledky před fanoušky trenér Václav Švestka. Za hráče pak vystoupil kapitán mužstva Gierulewicz Lekomir. Dále pak vystoupil majoritní vlastník klubu sir Laco Smutny. Ve své řeči vyslovil nespokojenost nad výsledky týmu, avšak podotknul, že v posledních zápasech mužstvo předvádí zlepšenou hru a že trenér Švestka má nadále jeho plnou důvěru. Dále pak přítomným nastínil další strategii klubu a koncepci, kterou by se chtěl klub zaobírat. Podotknul, že šance na záchranu 3. ligy jsou mizivé a tým se soustředí na příští sezónu, v niž by se chtěl pokusit o návrat do této. Ve zbytku sezóny stávající, by chtěl aby tým předváděl uvolněný fotbal, pohledný pro oko diváka.

A zdá se, že se opravdu blýská na lepší časy, vždyť v následném přátelském utkání Szczakowianka vyhrála na hřišti legie (4A Polsko) 3:0, když se hat-trickem blýskl nadějný Rachwal Lemanczyk. "Jsem rád, že jsme ukázali, že fotbal hrát umíme. Doufám, že se nám takto povede i v jarní části ligy. S klukama jsme si sedli a společně s vedením přehodnotili cíle do sezóny. Myslím, že pokud nebudeme nuceni hrát pod tlakem tak bychom mohli začít získávat body, i když naděje na postup je mizivá. Chtěl bych poděkovat divákům, že navštěvují stadion v tak hojném počtu a zároveň je poprosit, aby nám fandili i ve chvílích, kdy se nám zrovna nedaří" uvedl šťastný střelec.

V prvním jarním kole přivítá Szczakowianka na domácím hřišti momentálně 9. tým tabulky FC WeGa Wroclavek.

autor Autor: Jaroslav Bílekdatum 11.02.2003pocet shlednuti Shlédnuto: 610x