Čtvrtek 02.05.2024

Francouzský pohár - čtvrtfinále

Postup favoritů, PSG si otevřelo střelnici.

FC Renns - AC Monako 3 : 2

V souboji dvou prvoligových týmů byli favoritem domácí, kteří se pohybují na čelních pozicích ligové tabulky. Tuto roli potvrdili již v 6. minutě, kdy se střelou z hranice pokutového území trefil Wilfrid Pageau. Ovšem za tři minuty již bylo vyrovnáno po nádherné sólové akci Ghislaina Tioliera. Potom se domácí fanoušci nestačili divit. Vypadalo to, jako by si hosté rezervovali hřiště pro sebe a prakticky domácí nepustili na vlastní půli. Bohužel tato převaha neměla gólový efekt, za což mohl především vynikající výkon domácího brankáře. Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Hosté tlačili soupeře, ale zapomněli na zadní vrátka a z rychlého protiútoku dostal FC Renns do vedení opět Wilfrid Pageau. Monačtí hráči zesílili snahu, ale za čtyři minuty se situace opakovala. Úspěšným střelcem byl tentokrát Florent Briere. Potom aktivita hostů opadla a domácí se dostávali do šancí, ale nebyli úspěšní. V 85. minutě zahrávali hosté roh a Albert Guindon snížil na 3:2. Monako se snažilo alespoň vyrovnat, ale Renns opět podržel brankář a tak se na výsledku do závěrečného hvizdu již nic nezměnilo.

Perce Oreilles Paris - Olympique Barca 6 : 1

Domácí druholigový tým byl proti třetiligové Barce favoritem. Už v 16. minutě zahrávali domácí volný přímý kop. Centr Norberta Secourse tečoval hlavou Leon Petrin. 1:0. Za deset minut rozehrával Norbert Secours další přímý kop. Tentokrát střílel přímo na bránu. 2:0. Další průběh zápasu byl poněkud nudný s řadou nepřesností. Hosté se nedostali do žádné pořádné šance a protože domací měli „nahráno“, nikam nespěchali. Po změně stran začali domácí hrát, aby si diváci přišli na své a ještě čtyřikrát skórovali. V 66. minutě se trefil Matthieu Vien. Další dvě trefy přidal Leon Petrin a ještě jeden gól dal Norbert Secours. Za hosty korigoval v 82. minutě Yv Larhantec.

Eden Diables - Perpignan St Germain 5 : 2

Další souboj prvoligových týmů přinesl třetí čtvrtfinálový zápas v němž, vzhledem k postavení v tabulce, byli mírným favoritem „Rajští Ďábli“. Tito soupeři se spolu setkali v 7. kole ligy a tehdy se rozešli smírně 3:3. Manažer Perpignanu už po losu čtvrtfinále říkal, že tohoto soupeře si přáli hráči ze všech nejméně. Proč, se ukázalo již v 4. minutě, kdy Jocelyn Rossiter využil zaváhání hostující obrany a s pomocí tyče překonal brankáře Perpignanu. Když si tento úspěch zopakoval v 7. a 21. minutě, zdálo se být rozhodnuto, ale Patrice Cazenave ve 37. minutě hlavou snížil na 3:1, což byl poločasový výsledek. Uběhlo deset minut druhé půle a Matthias Tanguay potvrdil pravidlo, když nevíš co s míčem, vystřel a jeho střela z pětadvaceti metrů překvapila domácího brankáře. 3:2 To však bylo ze strany hostů vše a jelikož domácí ve zbytku zápasu ze své převahy vytěžili ještě dva góly, skončil zápas jasným vítězstvím Eden Diables.

PSG - 1FC Olympique Sokolov 15 : 0

O tomto zápase není co psát. Prvoligový PSG hostil 1FC Olympique Sokolov, hrající 4A ligu. Pro 1FC byl postup do čtvrtfinále fantastickým úspěchem, ale proti PSG si utržili ostudu. Do druhého poločasu nastoupili již za stavu 5:0 a bylo jasně vidět, že jediné co je zajímá je jet domů, což mělo za následek dalších deset!!! gólů v jejich síti.

autor Autor: Babundatum 14.02.2003pocet shlednuti Shlédnuto: 605x