Pátek 17.05.2024

Semifinále slovenského poháru

Právě dnes se konal souboj o vstupenky do finále.

A to doslova. Los pro semifinále docela zajímavě určil dvojice pro semifinálová utkání.

Pivni garda - Tatry-Smokovec KF 0:1
Zajímavostí v tomto utkání bylo hned několik. První z nich byla tak, že se utkaly dva celky z 2A ligy. Hráči obou týmu se tak velice dobře znali. Tato zkušenost byla v utkání znát. Vždyť držení míče bylo v poměru 50:50
Další zajímavostí bylo, že hostující tým přijel na stadion Domaci hospudka pouze v 10 hráčích. Poslední zajímavostí bylo, že právě hosté i pres svůj "handikep" zvítězili a postoupili tak do finále soutěže. Domácí byli asi přemotivováni a nakonec v utkání propadli.

MF Hyeny - FC Spartak Trnava 2:3pen
I tento zapas byl nesmírně zajímavý hned z několika důvodů. Utkal se první celek s druhým aktuální tabulky 1 SVK ligy. Takže i v tomto souboji se všichni aktéři dokonale znali. Další kouzlo utkání bylo, že šlo bezesporu o prestiž.
Stadion Plac of Ovsiste se proměnil takzvaně v plný dům. Souboj titátů (nebojím se toto utkání tak nazvat) sledovalo 18 000 diváků.
Toto utkání bylo také vyrovnané, i když mírnou převahu měli domácí. Do konce poločasu vedli už 2:0. Poté asi trénér Spartaku namíchl hráčům zázračný koktejl. Obzvláště pak Marcelu Kutálkovi, který během 11 minut srovnal stav utkání. Od sedmdesáté minuty hráli hosté bez vyloučeného Karola Eugena Do konce normální hrací doby se nic nestalo, ani při prodloužení, tak přišli na řadu pokutové kopy. V nich byl úspěšnější tým FC Spartak Trnava.

Všechny fandy fotbalu bych tímto chtěl pozvat na finále poháru. Věřím, že bude přinejmenším stejnětak zajímavé.

autor Autor: Speedydatum 19.02.2003pocet shlednuti Shlédnuto: 434x