deník MIFA

Neděle 01.10.2023

CENA: ZDARMA!


Změny v nové verzi

Samozřejmě, že nová verze hry se neliší jenom (nyní nádherné) grafice. Změn doznala i hra samotná. Některé nejsou sice na první pohled patrné, přesto jsou ale revoluční.

V čem se tedy nová verze od své předchozí liší?

Grafika a ovládání
Co zaujme jistě na první pohled je nový vzhled hry. Ruku v ruce s grafikou samozřejmě kráčí i změna ovládání. Doporučuji Vám podívat se do nápovědy, ale i bez ní vám jistě brzy vejde do krve. Krom toho hra vypada dobře i pod staršími prohlížeči.

Herní algoritmus
Ze starého herního algoritmu není použit ani řádek kódu, ani jeden nápad či myšlenka. Celý je psán znova, a není konečný!!! Problém je v tom, že tvorbou fotbalovýho manažera se zabývám od března tohoto roku, a tudíž nemám dostatek zkušeností na to, abych se pouštěl do náročných, ale reálných herních algoritmů. Toto je ale oblast, které se co do budoucna hodlám věnovat nejvíce, a snad již do letních prázdnin nahrát na internet nový algoritmus, který již bude alespoň trochu reálně simulovat skutečnost (i když to nikdy nejde na 100 procent).

Zaměstnanci
Jako jednu z prvních novinek jsem kdysi avizoval možnost najmout si zaměstnance. Tato možnost je sice již naprogramována, ale pár chybiček se na ni pořád najde (zaměstnanec nemá smlouvu a nejde propustit...). Z tohoto důvodu zaměstnanci PROZATÍM nejsou uveřejněni. Jejich služeb ale budete moci využít ještě před koncem první sezony.

Mimo to je v pracovním stádiu ještě několik novinek (rozdávání karet, zranění, hostování fotbalistů, ligový pohár), které se budou do hry zabudovávat během první sezony.

A co plánuji do budoucna? Krom zbrusu nového herního algoritmu, který sebou přinese i nové atributy fotbalistů, to bude například vylepšená stavba stadionu (jednotlivé tribuny), grafy, taktika a styl hry týmu, reservní tým a další. Mimo to začínám pracovat na osobnosti fotbalistů.

Osobnost fotbalistů
Pod tímto pojmem se neskrývá nic jiného, než lidské rozmary. Fotbalistu si proti sobě budete moci popudit (při přestupu mu slíbíte pravidelné nastupování v základní sestavě, ale poté ho přeřadíte do B týmu). On potom třeba začne stávkovat, případně zažádá o zapsání na transfer listinu. Také hvězdy z první ligy nebudou chtít podepsat smlouvy s týmy z ligy třetí apod.

Novinek, které plánuji a chystám je mnoho. Problém je ovšem v čase. Zatím jsem na tvorbu hry sám a to není dobré. Pokud byste mi chtěli jakkoliv pomoci, budu jědině rád, pokud mi napíšete na email humppa@seznam.cz.

autor Autor: humppadatum 26.09.2001pocet shlednuti Shlédnuto: 2064x


 


TOPLIST.cz